Biografia

.
Artysta malarz Maciej Sancewicz.
Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, studiował grafikę i malarstwo. Malarstwo u prof. Jana Wodyńskiego i prof. Stanisława Poznańskiego, a grafikę u prof. Jana Szancera i prof. Juliana Pałki. Dyplom uzyskał w 1972 r.
Od 1972 r. członek ZPAP Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział Warszawski.
Reprodukcjami dzieł sztuki zajmuje się od 1980r. Wiele kopi wykonywał z oryginałów w Muzeum Narodowym w Warszawie, były to kopie dzieł malarstwa polskiego XIX wieku dla polskich placówek dyplomatycznych w Europie i na Świecie na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Maluje również na zamówienia do kolekcji prywatnych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.
Maluje również sztukę sakralna. Wiele obrazów artysty znajduje się w warszawskich kościołach, instytucjach kościelnych i państwowych. Między innymi w Muzeum Literatury w Warszawie obraz pt. “Polonia”.
Tradycyjny mistrzowski warsztat malarski doskonale opanował, wykonując liczne kopie malarstwa holenderskiego, francuskiego XVIII i XIX wieku oraz szkoły monachijskiej XIX wieku. Wykonuje również pastisze w stylu tego malarstwa.
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

    Reklamy
%d blogerów lubi to: